وبلاگ

خرید هدلایت

خرید هدلایت

  • برای خرید هدلایت باید به موارد زیر توجه کنید

 

هدلایت چیست؟

هدلایت چیست؟ چراغ جلو در خودرو وظیفه روشن کردن مسیر و تسهیل در رانندگی را دارد. امروزه به دلیل نور بالا مخصوصا در شب و عملکرد سریع این روشنایی توسط نسل های جدید لامپ ها، لامپ هالوژنی، لامپ زنون و هدلایت صورت می گیرد. هدلایت (headlight) نوعی لامپ LED است که به جای لامپ اصلی خودرو، در چراغ جلو قرار می‌گیرد.اولین بار شرکت لکسوس آن را وارد صنعت خودرو سازی کرد و می توان در کاسه چراغ جلو و پروژکتور های داخل سپر از آن استفاده کرد. هد لایت به دلیل نور مناسبی که دارد و مقاوت بالای آن در تصادفات محبوب تر از لامپ اصلی خودرو است.تکنولوژی ال ای دی و اس ام دی هدلایت ها باعث کیفیت آن ها شده است. هدلایت LED، نسل پیشرفته لامپ‌های زنون و هالوژن محسوب می‌شود.

خرید هدلایت

خرید هدلایت

انواع هدلایت

توجه داشته باشید که هدلایت انواع خودرو ها متفاوت است. هدلایت ها از نظر مواردی که در ادامه می خوانید به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند و تنوع بالایی دارند. علاوه بر این در مقاله “انواع هدلایت” به طور مفصل هر مورد را توضیح داده ایم.

  • فن هدلایت

هدلایت به دو دسته کلی فن دار و بدون فن (FANLESS) تقسیم می شود. نوع فن دار آن می تواند شامل فن و هیت سینک، فن ترکیبی (هیبرید)، فن توربینی و فن کناری (SIDE COOLING) باشد.

در مقاله “فن هدلایت” به طور جامع به انواع فن هدلایت به صورت تخصصی آشنا شوید.

  • درایور یا ترانس

ترانس ها با توجه به ولتاژ مصرفی هدلایت ها نوسان برق ورودی ماشین را گرفته (حذف می کند) و ولتاژ برق را در صورت لزوم افزایش می دهند.هدلایت های جدید مجهز به سیستم اینتلیجنت هستند؛ یعنی زمانی که هدلایت بیشتر از حد استاندارد گرم می شود، توان خروجی آن را کاهش می دهد تا به آن آسیبی نرسد؛ با این کار نور خروجی کمتر و دمای آن کاهش می یابد.هدلایت های بدون درایور که به آن آل این وان (all in one) گفته می شود، در ساختار درونی آن ها درایور یا ترانس تعبیه شده است.

  • پایه لامپ

پایه لامپ همان سوکت های لامپ ها هستند که برای هر ماشین و نوع لامپ (نورپایین، نوربالا، پرژکتور) متفاوت است.در تصویر زیر به صورت کلی بخشی از انواع پایه لامپ هدلایت را مشاهده می کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این باره شما را به خواندن مقاله “انواع پایه های هدلایت” که توضیح مفصل تری درباره پایه هدلایت بیان شده، دعوت می کنیم.

نکته: در هنگام خرید پایه لامپ باید نوع خودرو و نوع لامپ یعنی نور پایین، نور بالا و یا پروژکتور را قید کنید؛ زیرا اگر پایه لامپ متفاوت باشد، قابلیت تبدیل را ندارد.در جدول زیر لیست کاملی از انواع پایه لامپ هدلایت خودرو ها موجود است که شما می توانید پایه هدلایت خودروی خود را بیابید.

  • چیپ‌ هدلایت

انواع چیپ‌های هدلایت بستگی به نوع نیاز کاربر، نوع خودرو، بودجه و… دارد که در بازار در 3 دسته SMD ،COB و CSp قرار گرفتنه اند.

  • Csp

Csp اکثرا در خودروهای بروز استفاده می‌شود. نور خروجی آن به استانداردهای جهانی نزدیکتر است و به دلیل اندازه کوچکتر لامپ و فوکوس بهتر قیمت آن بالا است.

  • cob

cob بیشترین تولید منبع نوری در حال حاضر است. این نوع چیپ قیمت مناسب و فوکوس متوسطی دارد.

  • Smd

اس ام دی (Smd) ساخت کشور کره است. نسبت به انواع دیگر سایز بزرگتر، لومن بیشتر و بیشترین قیمت را دارد. نور خروجی آن مطابق با استانداردهای جهانی نیست.

  • تعداد اضلاع نوردهی

تعداد اضلاع نوردهی منجربه به پخش نور در جهات مختلف می شود که هر چه این تعداد بیشتر باشد، ناحیه پخش نور وسیع و گسترده تر است. تعداد اضلاع نوردهی می تواند یک، دو و یا چهار ضلع نورده داشته باشد.

مزایا و معایب هدلایت

هدلایت هم مانند هر محصول دیگری که وجود دارد، دارای نقاط قوت و ضعفی است. البته قابل ذکر است که نقاط قوت یا مزایای هدلایت نسبت به نقاط ضعف یا معایب آن بسیار زیاد است طوری که معایبش به چشم نمی آید و به همین دلیل است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته و شرکت های مختلف اقدام به ساخت این محصول با تنوع بالای آن کرده اند.

خرید هدلایت

خرید هدلایت

هدلایت چیست؟

 

شما میتوانید انواع هدلایت را از فروشگاه مانستر به قیمت تولید کننده و کارخانه خریداری کنید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.